Cesta na Vesuv

Pompeje jsou jedinečným turistickým lákadlem celého regionu, nicméně ne jediným. Ideální je spojit prohlídku starověkých Pompejí s výstupem na vrchol Vesuvu. Jedná se o jediný činný vulkán na evropské pevnině a ční do nadmořské výšky 1281 metrů. K poslední větší erupci došlo v roce 1944, kdy se dokonce změnil tvar kráteru.

Celý článek

Ischia

Pokud jste někdy hledali na internetu, nebo kdekoli jinde, vysněnou dovolenou, určitě jste museli narazit na pojem Ischia.

Celý článek

„Vidět Neapol a zemřít“

Návštěvu Pompejí byste měli rozhodně spojit rovněž s prohlídkou Neapole. Třetí největší město s celkovým počtem obyvatel pohybujícím se okolo jednoho milionu nabízí turistům nespočet možností.

Celý článek

Po památkách za relaxací na ostrov Capri

Pokud jste se dosyta nabažili historických památek a chcete si udělat pokud možno relaxační výlet se vším všudy, je exotický ostrov Capri pro Vás tou správnou volbou. Leží kousek od Sorrentského poloostrova v jižní části Neapolského zálivu.

Celý článek

Webkamera Neapol a Vesuv

Nabízíme Vám zprostředkovaný aktuální pohled na Vesuv a část Neapole. Podívejte se online, jaké počasí na místě právě panuje.

Celý článek

Láhev s vodou vždy při ruce - nepodceňte pitný režim

Léta v Itálii bávají velice teplá a jinak tomu není ani v italských Pompejích. Než vyrazíte do rozpáleného a sluncem vyprahlého torza Pompejí, tak si vždy zkontrolujte, zda máte v batohu láhev s vodou.

Celý článek
« Předchozí    1  2 

Betonárna Ivančice dodává tak kvalitní beton, že i za stovky let ho budou návštěvníci a archeologové obdivovat.

Magazín